Fotos

Photographer's Note

Konya Selimiye Camii Mevlana Türbesi yanındadır. Sultan Selim II. Şehzadeliği ve Konya Valiliği sırasında 1558'de yaptırılmaya başlanmış ve 1587'de bitmiştir. Klasik Osmanlı mimarisinin Konya'daki en güzel örneklerinden bir tanesidir.

Fotoğrafı sevgili İzzet Keribar'ın tavsiye ettiği otelin terasına çıkarak ve tripod kullanarak çektim... Yani zaman ve mekan konusunda bir yerde kopya çektimde denilebilir... Bu seyahatim fotoğraf amaçlı değildi ve iş yoğunluğu nedeniyle fotoğrafı düşünmeye çok fırsatım da olmayacağını varsayarak tek lens ve tek kamera ile yola çıktım... Ancak fotoğraf tutkusu makinenin çantada durduğu gibi durmuyor maalesef...

The Selamiye Mosque is near Mevlana tomb in Konya. The construction started in the year 1558 and ended in 1587. It is a good Ottoman architecture sample in Konya.
With Izzet Keribar's advice in mind, I took this photo with my tripod on the terrace of the hotel. I think I cheated in terms of time and location. My trip to Konya was a business trip, that's why I had the least preparation for a photograph rituel- only one lens and only one camera...but I learned one thing...never go to a trip with the least prepation!

hyasar, ALIRIZA, ahmetgedikli marcou esta nota como útil

Photo Information
Viewed: 4213
Points: 30
Discussions
  • None
Additional Photos by Coskun Tezic (Tezic) Gold Star Critiquer/Gold Note Writer [C: 1825 W: 7 N: 3326] (17867)
View More Pictures
explore TREKEARTH