Fotos

Photographer's Note

Sivrihisarda Baharın Kokusu

Eskişehire 90 km ,Ankaraya 120 km uzaklıkta bulunan Sivrihisar ilçesine kendi ismini veren Sivrihisar Dagları Yüksek sivri kayalıkları ile dikkat çeken geniş bir ovanın içnde yer alan ve kesinlikle gezilmesi ve görülmesi gereken bir bölge. Ankaradan Eskişehire veya Bursaya giderken mutlaka Sivrihisar ilçesine uğrayarak en azından mütevazi ve çok şirin lokantalarında dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz doğal ve sıcacık insanlarının karşılayacağı yerde bir tas çorba ve sıcacık bir çay içmeden geçmeyin.
.....................................................

Scent of Spring in Sivrihisar

Sivrihisar is a town that is away 90 km from Eskişehir ,and 120 km away from Ankara. Sivrihisar Mountains gave its name to This nice town that rocks with high-pointed attention in within a broad plain in the region, and certainly a tour and a must-see is required for this region of Sivrihisar where is definitely on the way to the town of Eskişehir and Bursa from Ankaradan undergoes at least a modest and charming restaurants anywhere in the world can see a lot of people that they will meet you as natural and warm and cozy in this authentic county to drink a cup of tea or a bowl of soup in this cute county When you went to Sivrihisar.

papagolf21, resat1972, kordinator marcou esta nota como útil

Photo Information
Viewed: 1469
Points: 10
Discussions
  • None
Additional Photos by adnan gulberk (agulberk) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 590 W: 71 N: 618] (3794)
View More Pictures
explore TREKEARTH