Fotos

Photographer's Note

This photo was taken at the regional open-space Folk Museum in Sierpc.

Polecam to miejsce nie tylko miłosnikom fotografii. Odbywają się tam ciekawe imprezy folkrolystyczne np: Powitanie Wiosny, Miodobranie, Zniwa... Muzeum oferuje też rozmaite atrakcje architektoniczne rozlokowane na ogromniastym terenie.

W niedziele jest tam zazwyczaj wiekszy ruch - lokalni artyści, kapela, pokazy rzemiosła, jazdy bryczką, a przy kazdej chalupie/budowli dyzuruja pracownicy muzeum (bardzo ciekawo opowiadają o obiektach), etc.

Jako ciekawostke dodam, iż teren służył jako plan filmowy przy kręceniu Ogniem i Mieczem. Po dłuuugim spacerze warto zajrzec do lokalnej karczmy:-) ale jeżeli przyjedziemy tam w niedziele to mozemy też po drodze szkosztowac pysznych lokalnych wypieków sprzedawanych "z koszyka".

Ja byłam tam we wrzesniu, ale z pwenoscia o kazej porze roku ozna zlapac tam ciekawa fotke. Dojazd z Wawy zajmuje ok. 1h.

Lubie to zdjęcie, bo kolorystyka zdjecia przypomina mi troche barwne ludowe wycinakni albo stroje ludowe (łowickie pasiaki!). Poza tym kontur drzewa, grzadki i chmury tworzą krzywizny schodzące sie prawie po srodku, co nadaje fotce interesująca dynamię.

Dziekuję za pozytywne komentarze!!!

Anita

Jackos marcou esta nota como útil

Photo Information
Viewed: 1585
Points: 8
Discussions
  • None
Additional Photos by Anita's Photos (anitaj) Silver Star Critiquer/Silver Note Writer [C: 19 W: 0 N: 15] (120)
View More Pictures
explore TREKEARTH