Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great jlynx 2006-11-22 4:29

Witaj Arturze,
Kiedy patrzę na to w jaki sposób budowany jest mój dom, a jak wyglają mury tych budowli to robi mi się nieswojo. Bardzo dobra ostrość zdjęcia i naturalne kolory. Świetne są cienie na scianach budowli i te ciemne oczodoły okien. Piszesz ruiny, a przecież kondycja tego zabytku nadal zaskakująca.
Pozdrawiam,
Jurek

Old 11-22-2006, 12:56 PM
sixTL's Avatar
sixTL sixTL is offline
TE Junior Member

Default To jlynx: ruiny

Witaj Jurek, dzieki za wizytę i ocenę. Niestety Jurku ale to jest ruina. Z ogromnej wczesno chrzścijańskiej bazyliki Agios Titos pozostał tylko fragment prezbiterium. Na innych zdjęciach /mam ujecie od czoła / widać to dokładniej - umieszczę innym razem. Widac tam tylko pozostałości agory greckiej i fragment bazyliki. Od czoła wyglada ciekawiej ale wtedy było ze światłem gorzej.

Pozdrawiam Artur
Reply With Quote
Old 11-22-2006, 02:04 PM
jlynx's Avatar
jlynx jlynx is offline
TE Expert

Default Re: sixTL: ruiny

I tak podziwiam Twoje umiejętności (zazdroszczę Tobie też tego kultowego Nikona, ale poszedłem w Canony z powodu na optykę M42...), które pozwalają uzyskiwać tak dobre efekty przy tak silnym świetle i kontrastach. co prawda ułatwia to velvia 50, ale mimo wszystko potrzeba nie lada zręczności by sprawić tak ładne fotki. Z wielka ochotą obejrzę druga stronę tego zabytku. Myślałem nad tym co powiedziałeś ostatnio o zabytkach tej ziemi. Czasem wydaje mi się, że odkrywanie historii taka jaka jest w rzeczywistości (wykopaliska i związane z nimi odkrycia) nie wszystkim są na ręke...
Pozdrawiam serdecznie,
Jurek
Reply With Quote
Old 11-22-2006, 11:03 PM
sixTL's Avatar
sixTL sixTL is offline
TE Junior Member

Default Re: sixTL: ruiny

...witaj Jurek. Oczywiście, że takie wykopaliska nie wszystkim sa na rękę. Dla właścicieli ziemi czy właścicieli plantacji oliwek wieść, że pod ich sadem jest starozytne miasto to katastrofa. Oni żyją od stuleci z tego co rosnie na drzewach. Myslę że to jest jeden z głównych powodów nie podejmowania prac archeologicznych. Jurek umierz mi w rowie koło asfaltowej drogi lub w gaju oliwkowym "walają" sie fragmenty marmurowych kolumn czy elementów dekoracji starozytnego budynku. Tak prawdę powiedziawszy tym sie nikt nie przejmuje. Kościoły z rodowodem tysiąca lat istnienia stoja zrujnowane, cudowne freski niezabezpieczone. Tam zabytek jest na zabytku...jak będziesz miał mozliwość to wybierz sie. Pożycz auto i podróżuj po Krecie. To wspaniała kraina. Nawiązując do sprzętu o którym piszesz. Zeissy to wspaniałe obiektywy do niedawna sam uzywałem z przejściówką do Nikona portretówki 135 mm f/2,8 na gwint M 42 ale tylko do portretu bowiem Nikony wprzeciwieństwie do Canonów nie ostrza na nieskończonośc. Ale Pentacon Six TL wraz z Sonnarem 180, Biometarem 80 i Flektogonem jest u mnie w uzyciu. To sprzęt którym robie od 20 lat zdjęcia. "Harowałem" nim zarobkowo na slubach jeszcze w 80-tych latach , używam do architektury i pejzażu oraz portretu obecnie jak potrzebuję duży materiał wyjsciowy / 6x6 cm / dla wydawnictw albo wystawowo. Średni format daje najwięcej satysfakcji ale koszty sa wielkie dlatego nim mozna tylko zarobkować. Kiedys może zmienię na Mamiyę RB 67 ale to kupa kasy, jeszcze nie teraz. Twój Sonnar wspaniale rysuje, znam ten obiektyw jest genialny.

Artur
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules