Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great Tukan-T5 2010-04-29 8:02

O ja Cię w to to/jak mówi mój wuj z Warszawy/,
cześć Darek,
jeżeli świat tak wygląda w Irlandii,lub gdziekolwiek, to proszę mnie tam zaprowadzić.
I tu nachodzi mnie pytanie o fotografię - czym jest w tej chwili - tworzeniem, przetwarzaniem, czy pokazem świata przez swój strumień swiadomości/no, w końcu to kraj Jamesa Joyce'a/.
Chcę tam biec natychmiast, ale rzeczywistość chyba jest bardziej poor.
Pozdrawiam Cię serdecznie Tomek

Old 04-29-2010, 11:13 PM
darek1978's Avatar
darek1978 darek1978 is offline
TE Senior Member

Default To Tukan-T5: Tomku...

Trudno mi jednoznacznie odpowiedziec na pytanie. Napewno staram sie pokazac ten kraj z jak najlepszej strony. Nie zmienia to faktu, ze chcialbym by naprawde tak wygladal. To zdjecie akurat jest ze stolicy. Zdjecie moze i wyglada, ale stolica jest jednym wielkim smietnikiem.
Niestety gdy tu przyjechalem- to miasto mnie nie powalilo. Powiem wiecej- poznalem jego ciemna strone tak szybko, jak to bylo mozliwe. Jak na start to calkiem fajnie Po tygodniu mialem dosc Irlandii.
Duza role odgrywa tutaj pogoda, a tej nigdy za wiele. Dlatego tez staram sie wykorzystac tych pare slonecznych dni w roku na kilka zdjec. Kiedys wlasnie dyskutowalismy z "mkamionka" na ten temat- gdyby nie Polacy, lub inni turysci w IR to na TE nie za wiele by sie dzialo.
Niestety miejscowi wola "przewalac" swoje pensje w pubach. Nie mowie, ze kazdy ma zaraz podrozowac i robic zdjecia, ale brak orientacji w terenie z ich strony mnie poprostu zalamuje- oni sie potrafia zgubic w wlasnym miescie.
Wszystko juz tu widzialem w tym Dublinie- od zwlok na ulicy, przez krwawe bojki, handlarzy narkotykow. Najbardziej czulem sie zgorszony gdy w bialy dzien zobaczylem jakiegos kolesia, ktory w znanej dzielnicy pubow niemalze na srodku ulicy poprostu sie zalatwial.
Tak to wyglada. Wiem, ze nasuwa sie pytanie- co ja tu robie? A no siedze i zdjcia robie, bo swiata nie zmienie na lepsze ale za to go moge w jakis lepszy sposob pokazac niz w rzeczywistosci jest.
Nie mniej jednak Irlandia nie sklada sie tylko z brudnego Dublina, Limerick czy Cork. W tym kraju jest naprawde wiele miejsc z niesamowitym potencjalem. Ale wiedza o nich glownie przyjezdni.
Dziekuje za odwiedziny
Pozdr.
DArek
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules