Fotos

Photographer's Note

3 fotoğraftan hareketli bir mekanda ilk panorama denemem.. Çok istediğim gibi olmadı tabii. Bu iş için adının Ömer olması gerek ;-))

Biz Turkler için bile Kapalıçarşı hala eski bir mücevher kutusu kadar ilgi çekici. Eskiden köle satılan bedestenin yerini günümüzün maaşlı köleleri almış ve "mal" çeşitliliği giderek azalmış olsa bile hala alışverişin eğlenceli olduğu bir mekan olma özelliğini koruyor.

Belediye yeni bir renovasyon bütçesini onaylamış. Akan çatının tamamı aktarılacak ve kalem işleri yenilenecekmiş. En son yenileme ben üniversitede öğrenciyken yapılmıştı.. Kaç sene olduğunu söylemeyeyim ;-)))
-------
Even for us Turks, Grand Bazaar is a bizarre place to visit. It is the concept-father of today's shopping malls. It even housed a separate corner for selling slaves to rich. Much to our luck, today the shopping mix have changed.

This year the Municipality approved a grand renovation budget so hopefully, in two years' time the place will be in much better shape. The last renovation was done 25 years ago when I was a university student.

ikeharel, rigoletto, Cretense marcou esta nota como útil

Photo Information
Viewed: 1559
Points: 14
Discussions
Additional Photos by Petek Dalyan (scyntilla) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 136 W: 21 N: 226] (1844)
View More Pictures
explore TREKEARTH