To taypejka: gruzja - The TrekEarth Forums

Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great taypejka 2012-01-24 0:50

Gamarjoba Jerzy,

Widze ze trafiles w koncu do Gruzji. Szkoda ze nie wiedzialam o twoim pobycie bo moglibysmy sie spotkac Moja milosc do Kaukazu nie oslabla i od listopada 2010 mieszkam i pracuje w Tbilisi. jak bedziesz nstaepnym razem to daj znac (bede jeszcze co najmniej 2 lata).
Co do zdjecia to tez podobaja mi sie te kontrasty w Gruzji, ktora jest troche na rozdrozu cywilizacyjnym. Czasami mi smieszt ta "mieszanka", czasami smuci.Z jednej strony chec zachowania swojej kultury i tradycji (dosc silna), z drugiej pozostalosci postsovetu (w architekturze i sposobie zycia starszych pokolen)a z trzeciej - ped ku cywilizacji i to szybko na wzor Azji, co widac w nowej architekturze np. w Batumi i tworzeniu wolnych od podatkow zon inwestycyjnych (pare razu uczestniczylam w debatach w ktora strone zmierza Gruzja - europeizacja czy singapuryzacja? Na gole oko wydaje sie ze konsekwentnie w kierunku Europy ale czasami nasuwaja sie watpliwosci). Co do "beauty salon" to jest to jeden z popularniejszych biznesow (co czwarty/piaty biznes to beauty salon, obok aptek, sklepow dla dzieci, kantorow), ktory ma sie dobrze, bo gruzinskie kobiety mimo ze bezrobocie jest duze, oprocz tego ze sa piekne z natury, to dbaja o siebie.
pozdrawienia z malo zimowego Tbilisi
emila

Old 01-24-2012, 10:41 AM
bantonbuju bantonbuju is offline
TE Expert

Default To taypejka: gruzja

...jest cudowna... na pewno zawitam tam wkrůtce... odezwę się...

gaumardżos!
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules